Yamaha RX-V6A

Amplituner kina domowego 7 kanałowy,  moc wyjsciowa 150W (4 ohms, 0.9% THD);  160W (6 ohms, 10% THD), HDMI 7 wejść / 1 wyjście, Dolby Atmos, DTS:X, Cinema DSP 3D, wyjście gramofonowe, WiFi, Bluetooth, sterowanie aplikacją, automatyczna kalibracja YPAO, 4K, Bezprzewodowy streaming, AirPlay. eARC, Musiccast-dźwięk w wielu pomieszczeniach

  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Producent: Yamaha
  • Przedłużona ochrona serwisowa EasyProtect®
    Wybierając przedłużoną gwarancję zyskujesz nawet 3 lata dodatkowej ochrony serwisowej swojego sprzętu.
 

Szybki kontakt

Sklep internetowy

Audio-Lubin.pl

Poniedziałek -Piątek

w godz. 9.00 - 15.30

tel. 798 338 931

sklep@audio-lubin.pl

Konto do wpłat mBank:
25 1140 2004 0000 3602 7566 1300

Szybka dostawa kurierem DPD. W 95% w 24 godziny od nadania. Przesyłka ubezpieczona na wypadek zaginięcia lub uszkodzenia na nasz koszt.

W pełni bezpieczne zakupy. Jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży. Gwarancja polskiego dystrybutora. Do każdego zakupu paragon lub faktura.

Ten produkt możesz kupić na raty 0% bez wychodzenia z domu. Wybierz płatność raty w koszyku.

Yamaha RX-V6A - amplituner kina domowego

Yamaha RX-V6A to następca dobrze znanego RX-V685. 7-kanałowy amplituner kina domowego MusicCast RX-V6A to prawdziwe centrum domowej rozrywki. Odtwarzanie standardu HDR10+ i eARC, złącza HDMI 8K dzięki którym podłączysz nie jedno, a kilka urządzeń 8K np. konsole, obsługiwanie Dolby Atmos oraz program dźwiękowy Dolby Atmos z funkcją wirtualizacji wysokości. Dodatkowo urządzenie wyposażono w całkowicie nową konstrukcję wzmacniacza i oczywiście w autorski system multiroom MusicCast.

 

Złącza HDMI obsługujące 8K

Yamaha MusicCast RX-V6A wyposażony jest w bogatą gamę złączy HDMI (7 wejść/1 wyjście), przy czym trzy wejścia i wyjście obsługują rozdzielczość 8K/60 Hz*. Dzięki temu RX-V6A stanie się domowym centrum rozrywki na lata, do którego będzie można podłączyć jednocześnie kilka źródeł obsługujących rozdzielczość 8K np. konsole. Złącza HDMI są oczywiście kompatybilne wstecz i obsługują rozdzielczości 4K (4K/120 Hz) i niższe. Do uaktywnienia obsługi 8K potrzebna będzie aktualizacja oprogramowania amplitunera. Odtwarzanie rozdzielczości 8K wymaga również kompatybilnego telewizora.

Obsługa eARC i nowoczesnych standardów obrazu, w tym HDR10+

Największą przewagę standardu HDR10+ jest obsługa dynamicznych metadanych (w przeciwieństwie do statycznych w niektórych innych standardach) dzięki czemu otrzymywana jest informacja o pożądanej przez twórców filmu charakterystyce nie tylko całego filmu, ale każdej poszczególnej sceny np. w zakresie kontrastu pomiędzy jasnymi i ciemnymi fragmentami. Obsługa standardu HDR10+ dostępna będzie poprzez aktualizację oprogramowania RX-V6A. Z kolei eARC pozwali Ci cieszyć się najlepszym dźwiękiem filmów oglądanych w serwisach streamingowych.

 

 

Specjalne funkcje dla graczy

Projektanci Yamahy zadbali również o graczy i wyposażyli RX-V6A w najnowsze technologie stosowane m.in. w nowych konsolach. Są to ALLM (Auto Low Latency Mode) i VRR (Variable Refresh Rate). Pierwsze z rozwiązań pozwoli konsoli na wysłanie do amplitunera i telewizora informacji, która automatycznie ustawi pożądany tryb dedykowany grom charakteryzujący się brakiem opóźnień i usprawnieniem wyświetlania. Przy przełączeniu źródła np. z powrotem na filmy ta funkcja będzie automatycznie dezaktywowana.

VRR to z kolei stosowany w grach mechanizm eliminujący rozrywanie się ramek obrazu i minimalizujący opóźnienia, a także dostosowujący częstotliwość odświeżania tak, aby zachować płynność obrazu. W połączeniu z funkcjami QMS (Quick Media Switching), redukującą opóźnienie sygnału przy przełączaniu i eliminującą chwilowy czarny ekran, oraz QFT (Quick Frame Transport), zmniejszającą opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu, RX-V6A staje się idealną maszyną zapewniającą wysoką jakość dźwięku w grach przy zachowaniu wszystkich istotnych dla każdego gracza funkcjonalności związanych z obrazem. Funkcje dedykowane grom będą dostępne aktualizacją oprogramowania. Do ich obsługi potrzebny jest również kompatybilny z nimi telewizor.

 

 

Wyposażony w gniazda głośnikowe kompatybilne z Zone2, system ten może wysyłać te same (lub nawet różne) treści AV odtwarzane w głównym pomieszczeniu do odtwarzania w innym pomieszczeniu. Na przykład, jeśli masz głośniki zainstalowane w sypialni lub kuchni, możesz przejść do innego pokoju i cieszyć się słuchaniem tej samej lub innej zawartości pokoju głównego.

 

Dla tych, którzy nie mają w swoim systemie głośników sufitowych lub skierowanych do góry, Dolby Atmos z technologią Height Virtualization symuluje wrażenia Atmos ze sterownikami skierowanymi do przodu. Skonfiguruj do pięciu głośników, aby odtworzyć efekt dwóch głośników sufitowych lub wykorzystaj wszystkie siedem kanałów do symulacji potężnego efektu czterech głośników górnych.

Poczuj każdy wymiar w Dolby Atmos. Ciesz się systemem głośników surround 5.1 i dwoma dodatkowymi głośnikami górnymi lub dwoma głośnikami podwyższającymi Dolby Atmos, zapewniającymi dramatyczne efekty napowietrzne dla prawdziwie otaczającego dźwięku - w tym upmixer Dolby Surround dla starszych treści.

* Ta funkcja jest dostępna poprzez aktualizację oprogramowania.

 

 

Wciągające formatowanie dźwięku DTS: X umieszcza dźwięk w miejscu, w którym naturalnie występowałby w przestrzeni, tworząc realistyczny, wielowymiarowy dźwięk. Dołączony silnik mapowania przestrzennego DTS Neural: X ™ oferuje ulepszone zanurzenie i zwiększony realizm we wszystkich Twoich ulubionych filmach.

 

Ta wyjątkowa, opatentowana technologia tworzenia pola dźwiękowego firmy Yamaha została stworzona poprzez połączenie zmierzonych danych pola dźwiękowego z cyfrowym przetwarzaniem sygnału. Yamaha zebrała dane dotyczące pola dźwiękowego ze słynnych sal koncertowych i klubów muzycznych na całym świecie, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w dziedzinie projektowania sal koncertowych, nagrań publicznych i miksowania. Poprzez digitalizację tego ogromnego zbioru informacji i umieszczenie go w dedykowanych urządzeniach LSI, skutecznie odtwarza przestrzenie sal koncertowych i klubów muzycznych w Twoim domu. Zanurz się w zdumiewającym realizmie swoich filmów i wejdź do świata głębokiego dźwięku kinowego.
Kiedy muzyka jest zakodowana w formacie skompresowanym cyfrowo, takim jak MP3, cierpi na tym pasmo przenoszenia. Yamaha Compressed Music Enhancer wykorzystuje wyrafinowane cyfrowe przetwarzanie sygnału przy użyciu ekskluzywnych algorytmów w celu przywrócenia tego, co zostało utracone, dzięki czemu muzyka zawsze brzmi tak, jak powinna.

 

Przyczyniłoby się to do precyzyjnej transmisji sygnału, szczególnie odpowiedniej dla sygnału audio o wysokiej rozdzielczości. Generalnie wzmacniacz o dużej szybkości narastania powoduje niestabilną transmisję sygnału, a nowo zaprojektowany obwód Yamahy zapewnia wysoką szybkość narastania przy stabilnej transmisji sygnału.

 

 

 

Obsługuje kompleksowe rozdzielczości 8K / 4K i rozwiązania z wyższą częstotliwością odświeżania za pomocą jednego ulepszonego kabla dla bezproblemowej integracji z ekosystemem HDMI. 8K zapewnia niesamowicie wciągające wrażenia wizualne z dwukrotnie wyższą rozdzielczością poziomą i pionową niż 4K i czterokrotnie większą liczbą pikseli; aw połączeniu z częstotliwością odświeżania 60 Hz zapewnia płynne i ostre oglądanie treści przy szybkiej akcji. 4K / 120 Hz umożliwia ultraszybkie ruchome obrazy UHD, aby były ostre i jak brzytwa; pozwalając na znaczne korzyści dla sportu, filmów akcji, gier o wysokiej wydajności i VR.

* Ta funkcja jest dostępna poprzez aktualizację oprogramowania.


 

Całkowicie nowa konstrukcja wzmacniacza

Nowe amplitunery Yamaha, w tym RX-V6A, to również całkowicie nowa konstrukcja wzmacniacza charakteryzująca się m.in. wysoką szybkością narastania napięcia wyjściowego, dzięki czemu amplituner zabrzmi potężnie i dynamicznie zarówno w filmach jak i muzyce – także dzięki mocy 100W (przy 8 omach) i 150W (przy 4 omach). Nowy wzmacniacz to także bardziej precyzyjna transmisja sygnału dla dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Możliwość podłączenia bezprzewodowych głośników tylnych (MusicCast Surround)

Połącz ten amplituner AV z bezprzewodowym głośnikiem strumieniowym MusicCast 50 lub MusicCast 20 i ciesz się niesamowitą wygodą tworzenia kina domowego z bezprzewodowym dźwiękiem przestrzennym. Co więcej, otrzymujesz oszałamiająco realistyczny dźwięk z czystą, uporządkowaną konfiguracją. Z łatwością zamień swój obecny salon w specjalne środowisko rozrywki, w którym możesz w pełni cieszyć się filmami i muzyką.

 Autorski system multiroom MusicCast i funkcje sieciowe (w tym AirPlay2)

Nie można też zapomnieć o autorskim systemie MusicCast, który pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z RX-V6A do urządzeń w innych pomieszczeniach w domu (i vice-versa). Amplituner wyposażono także w liczne funkcje sieciowe: wbudowane serwisy streamingowe (m.in. Spotify i Tidal), radio internetowe, obsługę AirPlay2 i dwukierunkowy Bluetooth, dwuzakresowe Wi-Fi (2.4 / 5 GHz).

 

 

YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer) analizuje akustykę pomieszczenia i systemu, a następnie precyzyjnie dostosowuje różne parametry dźwięku, aby zapewnić najlepszy dźwięk dla Twojego pomieszczenia. Po prostu przez umieszczenie dostarczonego mikrofonu w miejscu odsłuchu i włączenie YPAO, system jest automatycznie kalibrowany w celu uzyskania optymalnej wydajności w pokoju kina domowego.Obsługa za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych 

Amplituner oprócz dołączonego pilota może być również zarządzany przez darmową, polskojęzyczną aplikację MusicCast lub asystentów głosowych (ich dostępność może różnić się w zależności od regionu i wymaga urządzenia z wbudowanym mikrofonem np. smartfona lub głośnika z wbudowanym asystentem głosowym).

Wejście Phono do podłączenia gramofonu i inne złącza

Do RX-V6A możesz również podłączyć gramofon, nawet jeśli nie posiada on wbudowanego przedwzmacniacza. Ponadto amplituner udostępnia port USB (na przedniej ściance), port sieciowy, koncentryczne i optyczne wejścia cyfrowe oraz cztery pary wejść analogowych.  

 

Specyfikacja techniczna:

Ilość kanałów: 7.2
Moc wyjściowa: 150W (4 OHMS, 0.9% THD) 100 W (8 OHMS, 0.06% THD)
Dekodery dźwięku: Dolby Atmos, DTS:X, Cinema DSP 3D
Ilość trybów DSP: 17
4K video: Tak
Konwersja/ skalowanie obrazu: Tak (Hdmi do 4K)
Hdmi (wej/wyj): 7/1
Front Hdmi: Nie
Cyfrowe optyczne (wej.): 1
Cyfrowe coaxial (wej.): 1
Front USB: Tak
Wejście gramofonowe: Tak
Terminale głośnikowe: Zakręcane
Radio internetowe: Tak
Bezprzewodowy streaming: Airplay, Bluetooth
Serwisy strumieniujące: Spotify
Sterowanie aplikacją: Tak
WiFi: Tak
Flac, Wav 192/24: Tak
Bluetooth: Tak
Zakresy radiowe: AM, DAB, FM, Radio internetowe
Pilot (typ): zaprogramowany
Automatyczna kalibracja: Tak ( YPAO)
Pobór mocy (standby): 0,1 W
Wymiary (SxWxG) mm: 435 X 171 X 377
Waga: 9,8 kg

 

 

Dlaczego u nas:

- 100% gwarancji bezpieczeństwa,

- wszystkie produkty pochodzą od polskich dystrybutorów,

- najlepsze ceny, przemyślane produkty gratisowe,

- fachowe doradztwo przy zakupie,

- ubezpieczona przesyłka kurierska,

- jesteśmy sklepem stacjonarnym w którym możesz odebrać zakupione produkty,

- możliwość rozłożenia płatności na darmowe raty pod warunkiem uzyskania zgody banku.