Wilson Studio 3

03-05-2024

Monitor podstawkowy Klasy Hifi.

Uniwersalne monitory w przystępnej cenie.

Kolumny podstawkowe Studio 3 są częścią nowego podejścia do rozwiązań głośnikowych marki Wilson. Kolumny te są przeznaczone do domowych zestawów stereo klasy hi-fi, wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie większych kolumn podłogowych lub w systemach audio w dodatkowych pomieszczeniach audiofila. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne zaczerpnięte zostały z profesjonalnych monitorów studyjnych. Konstrukcja ta zapewnia  naturalną i precyzyjną reprodukcję dźwięku.

Elementami, które wyróżniają się wizualnie w kolumnach Studio 3 są przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką o średnicy 28 mm. Są one osadzone głęboko w dużej, bo 5-calowej tubie z włókna szklanego, równo dystrybuującej dźwięk. W konstrukcji przetwornika zastosowano mocny magnes neodymowy. Całość tworzy rozwiązanie akustyczne sprawdzone w najlepszych studiach, a teraz zostało udostępnione użytkownikom domowym. Układ akustyczny współtworzą też pojedyncze 5-calowe przetworniki średnio-niskotonowe, których kosze wykonano z odlewu aluminiowego. Membrany z Kevlaru posiadają wyraźne przetłoczenia na powierzchni, co dodatkowo wzmacnia sztywność konstrukcji. W ich konstrukcji zastosowano duże i masywne magnesy o wadze ponad 280 g. Port systemu Bass-reflex z zaokrąglonymi końcami u wylotu został osadzony z tyłu obudowy ponad sekcją terminali przyłączeniowych.

Zgrabna i jednolicie wyglądająca obudowa skonstruowana została w oparciu o grube płyty MDF oklejone wysokiej jakości winylem o rysunku drewna orzechowego (Walnut), bądź wpadającego w czerń dymionego dębu (Smoked Oak). Obudowa osadzona może być na gumowych podkładkach antypoślizgowych. W zależności od wersji kolorystycznej obudowy, aluminiowy emblemat z logo Wilson umieszczony na maskownicy, występuje w kolorze mosiądzu lub srebra.

W Studio 3 zastosowano nietypowe rozwiązanie maskownic. Zamiast jednej, dużej powierzchni maskującej występują dwie niezależne maskownice zakrywające sam obrys każdego z dwóch przetworników. Są one mocowane magnetycznie do zewnętrznych obręczy koszy. Spełniają one tym samym podstawową funkcję osłonową i przeciw kurzową, ale same są również elementem wzorniczym kolumn uwydatniając na froncie rysunek drewna, gdy są założone. Kolor jest również uzależniony od wykończenia obudowy – czarny materiał transparentny akustycznie dla czarnych kolumn, a ciemnobeżowy, wpadający w starzony mosiądz dla kolumn orzechowych. Dodatkowo niewielkie rozmiary maskownic ułatwiają ich składowanie, gdy nie są używane, co zwykle przy tradycyjnych konstrukcjach bywa kłopotliwe dla użytkowników.

Z tyłu obudowy w dolnej jej części umieszczony jest aluminiowy panel z osadzonymi na wprost z pojedynczymi terminalami kablowymi o pozłacanej powierzchni styków. Terminale o dużych, przeźroczystych nakrętkach z oznaczeniem polaryzacji ułatwiają mocowanie przewodów głośnikowych zarówno niezakończonych, jak i pre-terminowanych typu banan lub widły. Wspomniany wcześniej aluminiowy panel anodyzowano na czarno, dając efekt szczotkowanego metalu, dzięki temu stając się integralną częścią stylistyki kolumn. Już na pierwszy rzut oka całość kolumny upewnia użytkownika o wysokiej jakości użytych materiałów i dbałości producenta o szczegóły.

Dzięki swoim walorom technicznym i nowoczesnej konstrukcji, kolumny Wilson Studio 3 są bardzo dobrym wyborem dla entuzjastów audio, którzy chcą doświadczyć swoich nagrań w sposób naturalny i zamierzony przez producenta i artystę.

Dane techniczne.

 • pasmo przenoszenia [+/- 3] dB [Hz]: 50-20.000 Hz
 • czulość [2.83 V/1 m] [dB]: 89 dB
 • impedancja: 4-8 Omów
 • maksymalny poziom SPL [dB]: 108 dB
 • rekomendowana moc wzmacniacza: 30-100 W
 • częstotliwość odcięcia [Hz]: 2400 Hz
 • przetwornik wysokotonowy: 1" (28mm) miękka kopułka
 • przetwornik nisko-średniotonowy: 1 x 5.5"
 • system, typ obudowy: Bass Reflex
 • wejście/-a podłączeniowe: Single Wire
 • akcesoria dołączone do zestawu: gumowe podkładki
 • wymiary produktu: 173 x 245 x 288 mm
 • waga netto: 3,60 kg
 • ilość minimalna: 2 szt.

     Zamówienie przez kontakt z pracownikiem sklepu pod numerami:

     798 338 931

     603 242 415

    

Polecane produkty

Yamaha A-S301

Yamaha A-S301

Yamaha A-S301 to stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany stereo, który wykorzystuje technologię TOP-ART, zaawansowane podzespoły oraz tryb Pu...
Cambridge Audio AXA35 + odtwarzacz strum.

Cambridge Audio AXA35 + odtwarzacz strum.

Wzmacniacz stereofoniczny 2 x 35 W, wejście PHONO, AUX, gniazdo słuchawkowe 6,4mm; wyjście słuchawkowe, wejście gramofonowe MM, pilot zdalne...
Denon PMA-600NE

Denon PMA-600NE

Wzmacniacz stereo 2 x 70 W, wejścia cyfrowe, bluetooth
Marantz Melody X M-CR612

Marantz Melody X M-CR612

Marantz Melody M-CR612 amplituner stereo sieciowy CD DAB+, kompatybilność AirPlay2. Bluetooth, WiFi, radio internetowe, wbudowane tunery DAB...