Audiovector Trapeze

27-06-2024

Duńska firma Audiovector przedstawia swój pierwszy projekt, model Trapeze, w zupełnie nowej odsłonie.

W 1979 roku Ole Klifoth, założyciel i główny konstruktor firmy Audiovector, zaprojektował i wprowadził na rynek model Trapeze. W ten sposób stworzył plan rozwoju dla wszystkich przyszłych głośników Audiovector – w tym pionierski nacisk na liniową dynamikę i liniową fazę dzięki zwrotnicy o nachyleniu 6 dB na oktawę. Nowa wersja kolumn opiera się na tych samych zasadach, co oryginalny model. A ponadto wykorzystano w nim najlepsze, najbardziej innowacyjne dostępne obecnie technologie.

To hołd dla pierwszego modelu w historii firmy. Ucieleśnienie naszej pasji, innowacji i miłości do muzyki i po prostu, piękna rzecz. Trapeze Reimagined to 3-drożny głośnik podłogowy wyposażony w 12-calowy przetwornik nisko-średniotonowy o dużej mocy, 5-calowy głośnik średniotonowy i jedyny taki na rynku głośnik wysokotonowy AMT, który pozostaje wierny oryginalnemu projektowi geniusza audio dra Oscara Heila.

Te trzy przetworniki łączą się, aby osiągnąć równomierną moc, płaską charakterystykę częstotliwościową i aby dopasować się do słynnej idealnej charakterystyki pomieszczenia według firmy Brûel & Kjaer. Pochłaniający dyfrakcję filcowy obszar wokół przetworników wysokich i średnich tonów pomaga stworzyć rzadką i naturalną scenę dźwiękową. Przygotuj się na przeniesienie do samego serca wydarzenia na żywo. Strojenie niskich częstotliwości dodaje wagi i dramatyzmu każdej muzyce.

Niezwykle niskie zniekształcenia przetwornika niskotonowego pozwalają uzyskać niezwykle naturalne i dynamiczne wokale, a także piękne, bogate, niebywale wciągające brzmienie. Nie ma tu problemów z basem, średnimi czy wysokimi tonami. To po prostu otwarta, bogata, muzykalna i rytmiczna reprodukcja każdego rodzaju muzyki w każdym otoczeniu.

W Audiovector używamy wyłącznie starannie wyselekcjonowanych fornirów z prawdziwego drewna.
Oferujemy szeroką gamę niestandardowych wykończeń malowanych w Danii. Standardowe matowe wykończenia: Nordic Oak, Black Ash, Italian Walnut, White Silk.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Pasmo przenoszenia 23-53 kHz
Impedancja nominalna 8 Ohm
Impedancja minimalna 6,5 Ohm przy 20 kHz
Czułość 88 dB SPL przy 1 m dla napięcia wejściowego 2,83 Vrms
Zniekształcenia THD <0,2% przy 90 dB SPL
Moc maksymalna 450 W
Częstotliwości podziału zwrotnicy 500 i 3000 Hz
Przetwornik niskotonowy 12-calowy, o dużej mocy z 4-calową cewką drgającą
Przetwornik średniotonowy 5-calowy, neodynowy o wysokiej rozdzielczości
Przetwornik wysokotonowy 3800 mm2 Audiovector SEC AMT
Zaciski Wysokoprądowe pozłacane miedziane/mosiężne gniazda przyłączeniowe dla wtyków 4 mm lub widełek
Wymiary cm (powierzchnia podstawy, wys. x szer. x gł.) 875 x 420 x 435 mm

Polecane produkty

Primare I35 PRISMA

Primare I35 PRISMA

Primare I35 PRISMA wzmacniacz zintegrowany o mocy 150 W na kanał, 2 pary wejść XLR; 3 pary wejść RCA, pilot zdalnego sterowania na podczerwi...
Musical Fidelity M6 500i (M6-500i)

Musical Fidelity M6 500i (M6-500i)

Musical Fidelity M6 500i (M6-500i) Wzmacniacz zintegrowany dual mono, zasilany dwunastoma końcówkami mocy, tranzystorowy, stosunek sygnał/sz...
Vincent SP-T700

Vincent SP-T700

Vincent SP-T700 hybrydowa mono końcówka mocy o konstrukcji symetrycznej, moc wyjściowa 4om 300W, moc wyjściowa 8om 150W, zastosowane lampy 1...